Geldiğimiz güne kadar hep, nasıl zayıflarım? sorusunu kendinize sormuşsunuzdur.  Ya da başkalarını bu soruyu kendilerine sorarken görmüş olabilirsiniz.

Bu soruyu biraz derinlemesine incelendiğinde sorunun anlamsız olduğu ortaya çıkar. Çünkü olmuş bir olayın neden olduğunu sormak yerine gerçekleşen olayın gerçekleşmeden önceki haline çevirmek tutarsızdır.

Ayrıca kilo vermek için bu sitedeki steroid ürünlerini kullanabilirsiniz.

Artık nerden başlı cağımızı biliyoruz. Neden kilo alırız? sorusunu kendimize sorar isek bu sorunun cevabı için düşündüğümüzden daha çok cevap alacağımız kesindir. Bu cevaplara karşın daha az yöntem uygulayarak zayıf kalmanın yolları elbette vardır. Bu yöntemleri birkaç başlık altında toplayabilecek olursak şu tablo ortaya çıkar.

Ne yediğimiz değil nasıl yediğimiz önemlidir. Vücuda besin olarak alacağımız toplam besini hızlı bir şekilde yemek, yavaş yemeye oranla size daha fazla kilo aldırır.

Vücuda aldığımız besin enerji olarak kullanıldığından yatmadan önce beslenmek kilo almanız için kaçınılmaz bir durumdur.  Elinizden geldiğince yatmadan önce yemek yememeye dikkat edin.
Vücuda aldığımız besinin vücutta yakılması bize kilo aldırma. demek istediğim çalıştığınız işin zorluğuna veya enerji ihtiyacınızı karşılayabilecek kadar besin tüketmek size kilo aldırmaz.

ÖRNEĞİN: Kütlesi 75 kilogram olan bir yetişkinin dinlenme durumunda iken günlük kalori ihtiyacı yaklaşık 1500 kilokaloridir. Bu kadar enerji, 366 gram karbonhidrat veya 165 gram yağdan karşılanabilir. Fiziksel enerji harcamayı gerektiren işlerde çalışanların enerji ihtiyaçlarını, işin ağırlık derecesine göre hesaplanan bu değerlerin iki katına çıkabilir. Örneğin: saate 12 kilometre hızla 1 saatlik koşma, fazladan 800-900 kilokalori gerektirir.

Bu tabloyu sadece okumak ile kalmayıp hayatımızda aktif bir şekilde uygulayabilirsek,  nasıl zayıflarım? Sorusunu kendinize sormanıza gerek duymazsınız.

Neden Kilo Alırız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir